Kézápolás a kezdetektől...
A kézápolás legfőbb ágazata a körömápolás. Ahoz, hogy többet megtudhassunk a múltbeli körömápolásról, vissza kell tekintenünk egészen az időszámításunk előtti harmadik évezredbe. A történelmi korokban az ápolt, színezett esetleg extrém hosszú körmök viselete luxus volt, a magasabb társadalmi helyzetben élők így fejezték ki gazdagságukat.
Az első műköröm
Az első modern műkörmöt egy körmét rágó fogorvos alkalmazta. Saját körömszéleire ragasztás nélkül helyezett fel körmöket, ami nem bizonyult tartósnak. A színésznők a filmfelvételekre valódi körömből készített vendégkörmöket ragasztottak. Ezeknek tartóssága azonben meglehetősen rövid volt, ezért a körömtechnikusok segédszövetes ragasztótechnikával próbálkoztak. A műkörömépítés technikája azóta is folyamatos fejlődés alatt áll, mind színek szerint, mind pedig technikailag.
Napjainkban a körömhosszabbítás 2 technikáját ismerjük a legjobban anyag szempontjából, a zselét és a porcelánt. A formákat nézve máris tágul a kör, hiszen nem ragaszkodunk már a klasszikus kocka formához, hanem a divathoz igazodva szeretünk próbálkozni a Stiletto, az Edge, a Pipe, és a Stiletto Edge formákkal. (Megjegyzem, az utolsó forma igazán látványos, és a megalkotója hatalmas kreativitással bír.:) )
Azonban ahoz, hogy a kezünk szép és ápolt legyen, nem kell kötelezően hosszabbíttatni a saját körmöket. Erre van a manikűr. A manikürnek is egyre több fajtáját ismerhetjük meg, többek között az egyszerű manikűrt, a francia manikűrt, a manikűr-tipes francia manikűrt, és a japán manikűrt.
Napjainkban már nem csak a hölgyek figyelnek a kezük ápoltságára, hanem a férfiak is egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek rá.